Hugo Boss – make your point

Приказната за добро познатиот бренд HUGO BOSS започнува 1923 година. Како основач се потпишува Hugo Ferdinand Boss кој своевремено бил германски моден дизајнер. Hugo Boss за многу кратко време станува луксузен бренд и се распространува низ цела Европа и Америка. Од самиот почеток ги имаат поставено темелите на машката мода и стил. Денес, Hugo Boss претставува синоним за квалитет, луксуз и префинетост низ целиот свет.

Започнувајќи со дизајнирање на палта и одела, чевли, парфеми и во 2005 година започнуваат со производство на часовници. Достапни за продажба во повеќе од 110 земји во светот и дел од престижната Мовадо групација.

Каков бренд е:

Брендот Hugo Boss, како и нивните часовници се дел од високата мода, елеганција и луксуз. Тие се дел од high end модата, ексклузивни и модерни, изработени од најквалитетен 316 Л медицински челик и прецизни јапонски механизми од реномираните Myota и Seiko. Синоним за престиж, безвременост и квалитет.

За какви мажи се:
Hugo Boss е наменет за мажи од светот на модата, мажи со силен карактер, мажи кои сакаат нивното присуство да не помине незабележано.

Кој ги носи:

Hugo Boss часовниците се носени од изградени личности,зрели и реализирани бизнизмени, претприемачи, инфлуенсери, трендсетери.

Boss часовниците одлично се вклопуваат како во деловен така и во кежуал стил, односно може да се комбинираат со костум и со jeans.

Часовниците на Hugo Boss се првиот избор на потрошувачите кои го сакаат најдоброто од секој производ, потрошувачи кои квалитетот, беспрекорната изработка и историјата на брендот го ставаат пред цената.