50%

USP4478IV

8.400 ден 16.789 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4478IV

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm