USP4607BK

18.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

двојно време, дата, хронограф,

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4607BK

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

двојно време, дата, хронограф,

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm