39%

DK.1.12278-8

време, дата

1.700 ден 2.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12278-8

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

Биколор

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

11 mm

Упатство за употреба