50%

DK.1.12280-5

време

2.500 ден 4.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12280-5

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

35 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бронзена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

10 mm