39%

DK.1.12284-1

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

3.100 ден 5.090 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12284-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm