DK.1.12297-2

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

6.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12297-2

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, ден, дата, двојно време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm