40%

DK.1.12298-6

време, 12/24 часа, ден ,дата

2.700 ден 4.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, ден ,дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12298-6

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, ден ,дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm