40%

DK.1.12316-1

време, дата

2.700 ден 4.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12316-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

зелена

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

13 mm