50%

DK.1.12330-2

време, дата

2.200 ден 4.390 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12330-2

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

правоаголно

Ширина на ремче

24 мм

Упатство за употреба