48%

DK.1.12330-6

време, дата

2.700 ден 5.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12330-6

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

правоаголно

Ширина на ремче

24 мм

Упатство за употреба