49%

DK.1.12337-2

време, ден, дата

2.400 ден 4.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12337-2

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

11 mm

Упатство за употреба