49%

DK.1.12344-3

12/24 часа, дата

2.500 ден 4.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12344-3

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло