DK.1.12346-4

4.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

12/14 часа, ден, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12346-4

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/14 часа, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm