DK.1.12386-6

12/24 часа, ден, дата

5.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, ден, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12386-6

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло