DK.1.12419-4

датум/12/24 часа

3.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

датум/12/24 часа

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12419-4

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

датум/12/24 часа

Водоотпорност

5 атм

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

кафена

Боја на куќиште

Кафена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло