51%

DK.1.12447-1

датум/12/24 часа

1.900 ден 3.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

датум/12/24 часа

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12447-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

датум/12/24 часа

Водоотпорност

3 атм

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба