48%

DK.1.12458-1

датум/12/24 часа

2.800 ден 5.390 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

датум/12/24 часа

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12458-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

датум/12/24 часа

Водоотпорност

5 атм

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба