39%

DK.1.12506-7

датум/ден/12/24 часа

2.200 ден 3.590 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

датум/ден/12/24 часа

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12506-7

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

датум/ден/12/24 часа

Водоотпорност

5 атм

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло