29%

DK.1.12653-7

време,дата

2.400 ден 3.390 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK.1.12653-7

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33 mm

Функција на часовник

време,дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm

Упатство за употреба