60%

DK10858-5

час,минути и секунди

1.800 ден 4.489 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час,минути и секунди

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK10858-5

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

час,минути и секунди

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm