DK11392-3

12/24 час, датум и ден

1.920 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 час, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11392-3

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

12/24 час, датум и ден

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

17 mm