60%

DK11392-4

12/24 час, датум и ден

1.760 ден 4.390 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 час, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11392-4

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

12/24 час, датум и ден

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

плава

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

17 mm

Упатство за употреба