60%

DK11393-4

12/24 час, датум и ден

2.320 ден 5.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 час, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11393-4

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

12/24 час, датум и ден

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm