82%

DK11422-4

12/24 час,датум и ден

900 ден 5.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 час,датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11422-4

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

12/24 час,датум и ден

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло