60%

DK11824-5

1.040 ден 2.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

час и минути

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11824-5

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

час и минути

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm