60%

DK11927-6

час и минути

2.240 ден 5.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час и минути

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK11927-6

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

30 mm

Функција на часовник

час и минути

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

плава

Форма на куќиште на часовник

округло