50%

DK12040-3

час и минути

1.800 ден 3.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час и минути

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12040-3

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

час и минути

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

златна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

12 mm