50%

DK12053-2

час и минути

2.200 ден 4.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час и минути

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12053-2

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

35 mm

Функција на часовник

час и минути

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

12 mm