50%

DK12080-2

2.000 ден 3.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

12/24 часа, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12080-2

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33 mm

Функција на часовник

12/24 часа, датум и ден

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm