50%

DK12095-6

час, минути и секунди

2.200 ден 4.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час, минути и секунди

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12095-6

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

час, минути и секунди

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

Биколор

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm