DK12121-1

час, минути, секунди и дата

3.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час, минути, секунди и дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12121-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

час, минути, секунди и дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm

Упатство за употреба