50%

DK12121-4

час, минути, секунди и дата

2.000 ден 3.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час, минути, секунди и дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12121-4

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

час, минути, секунди и дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm