50%

DK12145-6

2.600 ден 5.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

12/24 часа, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12145-6

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46 mm

Функција на часовник

12/24 часа, датум и ден

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

плава

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм