40%

DK12168-1

час, минути, секунди и дата

2.100 ден 3.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

час, минути, секунди и дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12168-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

час, минути, секунди и дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm