48%

DK12173-1

12/24 часа, датум и ден

3.220 ден 6.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12173-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

12/24 часа, датум и ден

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм

Упатство за употреба