40%

DK12173-6

12/24 часа, датум и ден

3.960 ден 6.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, датум и ден

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12173-6

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

12/24 часа, датум и ден

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм