40%

DK12189-1

2.520 ден 4.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

час, минути и секунди

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12189-1

Пол

женски

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

час, минути и секунди

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

12 mm