40%

DK12226-1

време, ден, дата

3.300 ден 5.490 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12226-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm