40%

DK12230-1

3.060 ден 5.090 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, дата

Бренд

DANIEL KLEIN

Модел

DK12230-1

Пол

машки

Материјал на часовник

челик

Материјал на ремче

челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm