AR11106

време, 12/24 часа, хронограф,дата

20.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

Emporio Armani повеќе од 10 години е познат како бренд во модниот свет. Овој италијански моден бренд е основан во 1975 година од познатиот Giorgо Armani. Колекцијата часовници на Armani е на ист ранг со останатите светски брендови. Нивните часовници се традиционални, елегантни со модерни дизајни, и нудат впечатлив изглед. Изработени се од висококвалитетен 316L челик, водоотпорноста им е 3 или 5 АТМ, а стаклото на часовникот е минерално.

Бренд

ARMANI

Модел

AR11106

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, хронограф,дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

крем

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm