18114/2

12/24 часа, хронограф

9.690 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, хронограф

Бренд

LOTUS WATCHES

Модел

18114/2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm