30%

18690/3

12/24 часа, дата, хронограф

6.720 ден 9.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

LOTUS WATCHES

Модел

18690/3

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm