29%

18699/1

време, дата

3.900 ден 5.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

LOTUS WATCHES

Модел

18699/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

30 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерлано

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

бела

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm

Упатство за употреба