29%

18718/1

време

5.000 ден 7.090 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Лотус часовниците се ориентирани кон космополитската, урбана и модерна јавност, кон млади поединци кои сакаат со својата препознатливост да се одвојат од останатите преку добриот вкус, одличен дизајн и квалитет. Колекциите од овој бренд освен поделбата на машки и женски модели, се делат на спортски модели со силиконско ремче, водоотпорност од 10 бари и различни бои, модели со Сваровски елементи, ден-дата, мултихенд модели како и најквалитетните модели со хронографски механизми.

Бренд

LOTUS WATCHES

Модел

18718/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

29 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

коцка

Ширина на ремче

14 mm