18737/2

време

6.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Лотус часовниците се ориентирани кон космополитската, урбана и модерна јавност, кон млади поединци кои сакаат со својата препознатливост да се одвојат од останатите преку добриот вкус, одличен дизајн и квалитет. Колекциите од овој бренд освен поделбата на машки и женски модели, се делат на спортски модели со силиконско ремче, водоотпорност од 10 бари и различни бои, модели со Сваровски елементи, ден-дата, мултихенд модели како и најквалитетните модели со хронографски механизми.

Бренд

LOTUS WATCHES

Модел

18737/2

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33,3 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

розева

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm