19%

SB.1.10001-2

време, дата

4.500 ден 5.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.1.10001-2

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Упатство за употреба