SB.1.10008-1

време

3.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Со смели и предизвикувачки дизајн, Polo Santa Barbara ни ги претставува своите колекции на часовници. Едноставните линии се надополнети со силен стилски израз кој изобилува со автентичност и предизвикува искушение на кое тешко може да се одолее. Брендот е синомим на еден од најстарите поло клубови Santa Barbara од Калифорнија основан во 1911 година и чие лого е изгравирано на секој од нивните безвременски модели.

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.1.10008-1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

35 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло