SB.1.10016-3

време

2.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Со смели и предизвикувачки дизајн, Polo Santa Barbara ни ги претставува своите колекции на часовници. Едноставните линии се надополнети со силен стилски израз кој изобилува со автентичност и предизвикува искушение на кое тешко може да се одолее. Брендот е синомим на еден од најстарите поло клубови Santa Barbara од Калифорнија основан во 1911 година и чие лого е изгравирано на секој од нивните безвременски модели.

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.1.10016-3

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

35 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бела

Форма на куќиште на часовник

округло