20%

SB.1.10062-2

време

3.600 ден 4.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.1.10062-2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло